by Trenerzy Kadr Turystyki

Jaki zawód wybrać, aby podróżować?

Praca w turystyce pozwala podróżować po świecie.

Chciałbyś mieć pracę, która wymaga podróżowania? Pomyśl o branży turystycznej. Zostań pilotem wycieczek lub rezydentem biura podróży a Twoja praca będzie wielką podróżą… Jeżeli przepracujesz przynajmniej jeden sezon w jednym z tych zawodów to zobaczysz, dlaczego turystyka wciąga i potem trudno wrócić do pracy w godzinach 9-17.

 

Przekształć pasję do podróżowania w pracę

Kochasz podróżować? Do tej pory podróżowałeś prywatnie? Możesz to zmienić i sprawić, aby Twoja praca dawała Ci możliwość realizowania Twoich pasji. Konfucjusz, chiński filozof i myśliciel, mówił: Jeśli robisz to, co lubisz, nie przepracujesz ani jednego dnia. Zawód pilota wycieczek i rezydenta turystycznego da Ci możliwość poznawania różnych zakątków świata i pracy w tym samym czasie! To nie jest łatwa praca ale daje ogromne możliwości obserwowania, zgłębiania i analizowania świata. 

Będąc pilotem wycieczek wyjeżdżasz z turystami na kilka lub kilkanaście dni na wycieczki objazdowe; będąc rezydentem turystycznym spędzasz kilka lub kilkanaście tygodni na jednym z atrakcyjnych kierunków wakacyjnych, gdzie opiekujesz się wczasowiczami. Oba zawody pozwalają Ci pracować w międzynarodowym otoczeniu, w różnych warunkach. Każdego dnia poszerzasz swoje horyzonty.

 

Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku

To co, gotowy aby pracować w turystyce i mieć pracę, która wymaga nieustannych podróży? Zrób pierwszy krok aby poznać branżę i zawód; przekonać się, czy to coś dla Ciebie. Weź udział w:

aby przekonać się, czy praca w turystyce jest tym, co powinieneś robić w życiu!

 

Turystyka przyciąga jak magnes

Pracę w turystyce podejmują młodsi i starsi; z wykształceniem kierunkowym lub bez; szukający stałej pracy lub chcący pracować jako wolni strzelcy (tzw. freelancerzy) ale łączy ich jedno – zamiłowanie do podróży, małych i dużych. Dla nich podróżowanie to tlen, który jest im potrzebny do życia. Nie potrafią usiedzieć w domu lub biurze przez dłuższy czas. Najchętniej żyliby na walizkach i biletem w dłoni. Tacy ludzie bardzo często, prędzej czy później, trafiają do turystyki. A ta pozwala połączyć im pasję podróżowania z pracą zawodową. Czy trzeba czegoś więcej?