praca w biurze podróży
Zapisz się na
Kurs Pracownika Biura Podróży

Chcesz pracować w turystyce? Myślisz, że doradzanie ludziom w kwestii wyboru wycieczki to właśnie to, w czym sprawdzisz się? Chcesz pomóc realizować Twoim klientom marzenia o podróżach, małych i dużych? I wreszcie, szukasz takiej pracy, która da Ci możliwość poznawania świata?

Jeżeli tak, to weź udział w Kursie Pracownika Biura Podróży, który przygotuje Cię do pracy na stanowisku doradcy wakacyjnego, prezentera oferty turystycznej lub specjalisty ds. turystyki!

Kurs Pracownika Biura Podróży
Co Ci ten kurs da?

Dowiesz się, gdzie i jak szukać pracy w biurze podróży! Wyjaśnimy Ci, jaka jest różnica w pracy w biurze agencyjnym, sieciowym, franczyzowym i salonie sprzedaży touroperatora. Wszędzie tam możesz znaleźć zatrudnienie!

Poznasz polski rynek turystyczny, aby wiedzieć, u którego touroperatora szukać wycieczek objazdowych, pobytowych, rejesów czy kolonii oraz obozów. To podstawa Twojej pracy – musisz wiedzieć, gdzie i jak szukać ofert dla swoich klientów!

Poznasz najpopularniejsze kierunki wakacyjne, aby wiedzieć, ile trwa przelot, jakie są kurorty, sieci hotelowe, wycieczki fakultatywne. To wszystko będzie Ci potrzebne do prawidłowego zaprezentowania klientom oferty wyjazdu!

Poznasz standardy obsługi klienta i techniki sprzedaży w turystyce, dzięki czemu będziesz wiedzieć, jak prawidłowo obsłużyć klienta oraz jak prezentować wycieczki, aby dokonać jak najwięcej rezerwacji – w większości biur podróży Twoje wynagrodzenie będzie zależeć od wyników sprzedaży, stąd ta wiedza jest bardzo cenna!

Zobaczysz najpopularniejsze systemy rezerwacyjne stosowane w turystyce, bo znajomość systemów rezerwacyjnych to obecnie podstawa pracy w biurze podróży. Skupimy się na najpopularniejszym – MerlinX, ale powiemy też o np. Blue Vendo czy Travelli.

Zdobędziesz niezbędną wiedzę dotyczącą logistyki podróży, aby móc być kompetentnym doradcą i rzetelnie informować turystów o warunkach wyjazdu czy powrotu, sposobu złożenia ewentualnej reklamacji czy zachowania się w sytuacjach trudnych i awaryjnych.

Kurs Pracownika Biura Podróży
Czy musisz mieć wykształcenie kierunkowe?

Nie. Nie musisz.

Oczywiście wykształcenie branżowe i doświadczenie w branży pomaga w prowadzeniu biura podróży, jednak nie jest obowiązkowe.

Na Kursie Pracownika Biura Podróży w Kadrach Turystyki uczymy od postaw. Po to, aby każdy, kto chce pracować w turystyce mógł zdobyć niezbędną ku temu wiedzę i umiejętności.

Mówimy, wyjaśniamy, rekomendujemy, przestrzegamy – wszystko po to, abyś podjął/a decyzje oparte na wiedzy i doświadczeniu ludzi pracujących w turystyce od wielu lat. To pozwali Ci realizować swoje plany ze spokojem, bowiem będziesz wiedzieć że idziesz we właściwym kierunku!

jak zacząć pracę w biurze podróży
Kurs Pracownika Biura Podróży
Ile trwa?

Kurs pracownika biura podróży w Kadrach Turystyki trwa 3 dni (piątek-sobota-niedziela, 27 godzin lekcyjnych). Kurs jest bardzo intensywny. To wprowadzenie do świata turystyki, dzięki któremu zdobędziesz podstawową wiedzę i umiejętności do pracy w biurze podróży. Zajęcia odbywają się w piątek (10:00-18:00) oraz sobotę i niedziela 09:00-17:00). Pierwszego dnia zaczynamy o 10:00, bowiem wiemy, że wiele osób dojeżdża na zajęcia z innych miast.

Kurs Pracownika Biura Podróży
Jak wygląda?

Kurs pracownika biura podróży w Kadrach Turystyki składa się z: prezentacji wprowadzających do zawodu oraz warsztatów, podczas których od razu masz możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce! Na początku dajemy Ci wiedzę teoretyczną, abyś wiedział na czym polega praca w biurze podróży. Potem wykonujesz poszczególne czynności związane z tym zawodem, dzięki temu uczysz się przez doświadczenie.

Podczas kursu pracownika biura podróży uczysz się: jak wygląda rynek touroperatorów w Polce, jakie są najpopularniejsze kierunki wśród polskich turystów, jak prowadzić proces sprzedaży oferty turystycznej, jak rezerować imprezy turystyczne z zastosowaniem systemów rezerwacyjnych, jak pomóc turystom w sytuacjach nagłych, awaryjnych i kryzysowych. Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować Cię do pracy w biurze podróży.

Kurs Pracownika Biura Podróży
Jaki jest program?

Program kursu (27 godzin lekcyjnych)

1. Wprowadzenie do turystyki
Ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych
Rodzaje imprez turystycznych
Rynek touroperatorów w Polsce

2. Współpraca z touroperatorami
Rodzaje umów
Rezygnacje i anulacje
Kontakt z działem agencyjnym
Study tours

3. Standardy obsługi klienta w biurze podróży
Obsługa bezpośrednia
Obsługa telefoniczna
Obsługa on line

4. Techniki sprzedaży w turystyce
Nawiązanie kontaktu
Analiza potrzeb
Przygotowanie i prezentacja oferty
Zbijanie obiekcji
Finalizacja
Zarządzanie relacjami

5. System rezerwacyjny MerlinX

6. Prezentacja wybranych kierunków wakacyjnych
Wybrane hotele
Wybrane wycieczki lokalne

7. Organizacja podróży
Niezbędne dokumenty
Szczepienia obowiązkowe i zalecane
Transport autokarowy i lotniczy
Ubezpieczenia podróżne

Pobierz program

Kurs Pracownika Biura Podróży
Jak wygląda egzamin?

Aby ukończyć Kurs Pracownika Biura Podróży w Kadrach Turystyki musisz zdać egzamin wewnętrzny.

Egzamin to test wiedzy, który odbywa się pod koniec 3-go dnia zajęć. Pytania są zamknięte, jednokrotnego wyboru i sprawdzą wiedzę, którą przekazujemy podczas zajęć.

Kurs i egzamin nie są łatwe. Jednak po kursie i zdanym egzaminie będziesz dobrze przygotowany do pracy!

egzamin

Osoby, które zdadzą egzamin, otrzymają certyfikat ukończenia kursu pod patronatem Polskiej Izby Turystyki.

kurs pracownika biura podróży certyfikat
Kurs Pracownika Biura Podróży
Ile kosztuje?

Koszt kursu zależy od dnia, kiedy się na niego zapisujesz. Czym szybciej, tym mniej płacisz. My szybciej możemy potwierdzić kurs, Ty oszczędzasz. Koszt kursu może się zwrócić w ciągu 7 dni pracy.

FIRST MINUTE

PLN
999
oszczędzasz 400 zł
Jeżeli zapiszesz się na kurs min. 30 dni przed rozpoczęciem zajęć, zapłacisz najmniej.

STANDARD

PLN
1199
oszczędzasz 200 zł
Jeżeli zapiszesz się na kurs od 29 do 8 dni przed rozpoczęciem zajęć, zapłacisz standardową cenę.

LAST MINUTE

PLN
1399
oszczędzasz 0 zł
Jeżeli zapiszesz się na kurs mniej niż 8 dni przed rozpoczęciem zajęć, zapłacisz cenę last minute.
Kurs Pracownika Biura Podróży
Terminy i zapisy

Zajęcia Kursu Pracownika Biura Podróży w Kadrach Turystyki odbywają się w różnych miastach, np. Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu czy Gdańsku. 

Adres sali szkoleniowej podajemy na 7 dni przed rozpoczęciem kursu, bowiem wynajmujemy ją zgodnie z liczbą zapisanych osób. Zawsze staramy się, aby miejsce zajęć było blisko dworca kolejowego lub autobusowego, bowiem wiemy, że wiele osób dojeżdża na zajęcia z innego miasta.

Bardzo ważne! Czym szybciej zapisujesz się, tym mniej płacisz! Cena kursu zależy od dnia dokonania rezerwacji i uiszczenia płatności. Każdy kurs ma 3 ceny – first minute, standard i last minute.

Aktualne terminy znajdziesz w formularzu poniżej.


#iguru_dlh_647fd5e978284 .dlh_subtitle {color: #ffffff;}