kurs pracownika biura podróży
Zostań
Pracownikiem Biura Podróży

Chcesz pracować w turystyce? Myślisz, że doradzanie ludziom w kwestii wyboru wycieczki to właśnie to, w czym sprawdzisz się? Chcesz pomóc realizować Twoim klientom marzenia o podróżach, małych i dużych? I wreszcie, szukasz takiej pracy, która da Ci możliwość poznawania świata?

Jeżeli tak, to weź udział w Kursie Pracownika Biura Podróży, który przygotuje Cię do pracy na stanowisku doradcy wakacyjnego, prezentera oferty turystycznej lub specjalisty ds. turystyki!

Kurs Pracownika Biura Podróży
Kim jest Pracownik Biura Podróży?

W biurze podróży mamy różne stanowiska, my opisujemy to, które najcześciej spotykamy, czyli 

 • prezenter oferty turystycznej lub
 • doradca wakacyjny, czasem także
 • specjalista ds. turystyki.

To osoba, które prezentuje i sprzedaje wycieczki i wczasy (tzw. imprezy turystyczne). Doradza klientom w podjęciu decyzji związanej z wyborem oferty turystycznej, dokonuje i zarządza rezerwacją, udziela informacji na temat organizacji wyjazdów oraz warunków udziału w nich. Nazwa stanowiska, jak i zakres obowiązków może różnić się pomiędzy biurami.

kurs własne biuro podróży poznań
Kurs Pracownika Biura Podróży
Jak zostać Pracownikiem Biura Podróży?

Każde biuro podróży będzie miało swoje wytyczne dla kandydatów do pracy na stanowisko doradcy, konsultanta, specjalisty ds. turystyki. Najczęstszym oczekiwaniem będzie przygotowanie lub doświadczenie zawodowe w pracy w turystyce oraz znajomość:

 • kierunków wakacyjnych i oferty touroperatorów,
 • systemów rezerwacyjnych używanych w turystyce,
 • technik sprzedaży oferty turystycznej
Kurs Pracownika Biura Podróży
Dlaczego warto zostać Pracownikiem Biura Podróży?

Praca w biurze podróży daje ogromne możliwości:

 • podróżowania po świecie, nawet do najdalszych zakątków;
 • poznawania ludzi,
 • rozwijania kompetencji osobistych,
 • satysfakcji z pracy, kiedy Turyści wracają do Ciebie i mówią, że to były wakacje ich życia!
kurs pracownika biura podróży gdańsk
Kurs Pracownika Biura Podróży
Czy praca w biurze podróży jest dla Ciebie?

Pracownik biura podróży (doradca, konsultant, specjalista ds. turystyki) może kojarzyć się z osobą, która pracując zwiedza świat. Ten zawód nie polega na zwiedzaniu świata, chociaż daje ogromne możliwości jego poznawania! Musisz zdobyć wiedzę, aby rzetelnie doradzić klientom w wyborze wycieczki lub wczasów. Musisz mieć sporo cierpliwości, bowiem nie każdy klient podejmuje decyzję od razu. Musisz być przygotowany na pracę pod presją czasu, bowiem w turystyce nie znasz dnia ani godziny kiedy coś się wydarzy i trzeba będzie pomóc Twoim turystom. Czy jesteś na to gotowy? Jeżeli tak, to…

Weź udział w
Kursie Pracownika Biura Podróży

Poznasz zawód specjalisty ds. turystyki, doradcy, konsultanta w biurze podróży

Przygotujesz się do rekrutacji w biurach podróży

Poczujesz się pewniej rozpoczynając pracę w nowej branży

Kurs Pracownika Biura Podróży
Terminy i zapisy 2023/24

Najbliższe terminy Kursu Pracownika Biura Podróży w Kadrach Turystyki:

17-19.05.2024
Katowice

21-23.06.2024
Warszawa
 • Kurs Pracownika Biura Podróży Katowice 17-19.05.2024

  1,699.00
 • Kurs Pracownika Biura Podróży Warszawa 21-23.06.2024

  1,699.00
Kurs Pracownika Biura Podróży
Co zyskasz?

Dowiesz się, gdzie i jak szukać pracy w biurze podróży! Wyjaśnimy Ci, jaka jest różnica w pracy w biurze agencyjnym, sieciowym, franczyzowym i salonie sprzedaży touroperatora. Wszędzie tam możesz znaleźć zatrudnienie!

Poznasz polski rynek turystyczny, aby wiedzieć, u którego touroperatora szukać wycieczek objazdowych, pobytowych, rejesów czy kolonii oraz obozów. To podstawa Twojej pracy – musisz wiedzieć, gdzie i jak szukać ofert dla swoich klientów!

Poznasz najpopularniejsze kierunki wakacyjne, aby wiedzieć, ile trwa przelot, jakie są kurorty, sieci hotelowe, wycieczki fakultatywne. To wszystko będzie Ci potrzebne do prawidłowego zaprezentowania klientom oferty wyjazdu!

Poznasz standardy obsługi klienta i techniki sprzedaży w turystyce, dzięki czemu będziesz wiedzieć, jak prawidłowo obsłużyć klienta oraz jak prezentować wycieczki, aby dokonać jak najwięcej rezerwacji – w większości biur podróży Twoje wynagrodzenie będzie zależeć od wyników sprzedaży, stąd ta wiedza jest bardzo cenna!

Zobaczysz najpopularniejsze systemy rezerwacyjne stosowane w turystyce, bo znajomość systemów rezerwacyjnych to obecnie podstawa pracy w biurze podróży. Skupimy się na najpopularniejszym – MerlinX, ale powiemy też o np. Blue Vendo czy Travelli.

Zdobędziesz niezbędną wiedzę dotyczącą logistyki podróży, aby móc być kompetentnym doradcą i rzetelnie informować turystów o warunkach wyjazdu czy powrotu, sposobu złożenia ewentualnej reklamacji czy zachowania się w sytuacjach trudnych i awaryjnych.

Kurs Pracownika Biura Podróży
Czy musisz mieć wykształcenie kierunkowe?

Nie. Nie musisz.

Oczywiście wykształcenie branżowe i doświadczenie w branży pomaga w prowadzeniu biura podróży, jednak nie jest obowiązkowe.

Na Kursie Pracownika Biura Podróży w Kadrach Turystyki uczymy od postaw. Po to, aby każdy, kto chce pracować w turystyce mógł zdobyć niezbędną ku temu wiedzę i umiejętności.

Mówimy, wyjaśniamy, rekomendujemy, przestrzegamy – wszystko po to, abyś podjął/a decyzje oparte na wiedzy i doświadczeniu ludzi pracujących w turystyce od wielu lat. To pozwali Ci realizować swoje plany ze spokojem, bowiem będziesz wiedzieć że idziesz we właściwym kierunku!

jak zacząć pracę w biurze podróży
Kurs Pracownika Biura Podróży
Ile trwa?

Kurs pracownika biura podróży w Kadrach Turystyki trwa 3 dni (piątek-sobota-niedziela, 27 godzin lekcyjnych). Kurs jest bardzo intensywny. To wprowadzenie do świata turystyki, dzięki któremu zdobędziesz podstawową wiedzę i umiejętności do pracy w biurze podróży. Zajęcia odbywają się w piątek (10:00-18:00) oraz sobotę i niedziela 09:00-17:00). Pierwszego dnia zaczynamy o 10:00, bowiem wiemy, że wiele osób dojeżdża na zajęcia z innych miast.

Kurs Pracownika Biura Podróży
Jak wygląda?

Kurs pracownika biura podróży w Kadrach Turystyki składa się z: prezentacji wprowadzających do zawodu oraz warsztatów, podczas których od razu masz możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce! Na początku dajemy Ci wiedzę teoretyczną, abyś wiedział na czym polega praca w biurze podróży. Potem wykonujesz poszczególne czynności związane z tym zawodem, dzięki temu uczysz się przez doświadczenie.

Podczas kursu pracownika biura podróży uczysz się: jak wygląda rynek touroperatorów w Polce, jakie są najpopularniejsze kierunki wśród polskich turystów, jak prowadzić proces sprzedaży oferty turystycznej, jak rezerować imprezy turystyczne z zastosowaniem systemów rezerwacyjnych, jak pomóc turystom w sytuacjach nagłych, awaryjnych i kryzysowych. Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować Cię do pracy w biurze podróży.

Kurs Pracownika Biura Podróży
Jaki jest program?

Program kursu (27 godzin lekcyjnych)

1. Wprowadzenie do turystyki
Ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych
Rodzaje imprez turystycznych
Rynek touroperatorów w Polsce

2. Współpraca z touroperatorami
Rodzaje umów
Rezygnacje i anulacje
Kontakt z działem agencyjnym
Study tours

3. Standardy obsługi klienta w biurze podróży
Obsługa bezpośrednia
Obsługa telefoniczna
Obsługa on line

4. Techniki sprzedaży w turystyce
Nawiązanie kontaktu
Analiza potrzeb
Przygotowanie i prezentacja oferty
Zbijanie obiekcji
Finalizacja
Zarządzanie relacjami

5. System rezerwacyjny MerlinX

6. Prezentacja wybranych kierunków wakacyjnych
Wybrane hotele
Wybrane wycieczki lokalne

7. Organizacja podróży
Niezbędne dokumenty
Szczepienia obowiązkowe i zalecane
Transport autokarowy i lotniczy
Ubezpieczenia podróżne

Kurs Pracownika Biura Podróży
Jak wygląda egzamin?

Aby ukończyć Kurs Pracownika Biura Podróży w Kadrach Turystyki musisz zdać egzamin wewnętrzny.

Egzamin to test wiedzy, który odbywa się pod koniec 3-go dnia zajęć. Pytania są zamknięte, jednokrotnego wyboru i sprawdzą wiedzę, którą przekazujemy podczas zajęć.

Kurs i egzamin nie są łatwe. Jednak po kursie i zdanym egzaminie będziesz dobrze przygotowany do pracy!

kurs pracownika biura podróży poznań

Osoby, które zdadzą egzamin, otrzymają certyfikat ukończenia kursu.

Kurs Pracownika Biura Podróży
Pytania i odpowiedzi

Miejsce zajęć podajemy na 7 dni przed rozpoczęciem kursu. Salę szkoleniową wynajmujemy zgodnie z liczbą uczestników. Zawsze staramy się, aby sala była blisko centrum i w dogodnym położeniu od dworca kolejowego/autobusowego, bowiem wiemy, że wielu naszych kursantów dojeżdża.

Zajęcia prowadzone są w godzinach 10:00-18:00 pierwszego dnia oraz 09:00-17:00 drugiego i trzeciego dnia. Specjalnie zaczynamy pierwszego dnia o 10:00, aby uczestnicy kursu mogli spokojnie do nas dojechać. Kończymy trzeciego dnia o 17:00, aby spokojnie można było wrócić do domu.

Cena Kursu Pracownika Biura Podróży podana jest w części “Zapisz się”.

Tak! Przy wyborze płatności możesz wybrać TUBA PAY i rozłożyć płatność na 3 nieoprocentowane raty.

Aby zapisać się na kurs, kliknij ZAPISZ SIĘ w części poniżej. Po dokonaniu opłaty otrzymasz maila potwierdzającego dołączenie do grupy. Na 7 dni przed rozpoczęciem kursu dostaniesz informację, czy kurs jest potwierdzony (tzn. czy zebrała się grupa), a jeżeli tak to od razu wyślemy do Ciebie informacje organizacyjne.

Warto, bo zrobisz krok w kierunku realizacji swoich marzeń 🙂 Dzięki udziałowi w kursie poczujesz się pewniej na rekrutacji i późniejszej pracy. Właśnie po to jest ten kurs – aby sprawić, że poczujesz się pewniej w realizacji swoich planów zawodowych.

#iguru_dlh_6627e06c95c6b .dlh_subtitle {color: #ffffff;}#time_line_6627e06c97503 .time_line-date{ color: #162d57; }#time_line_6627e06c97503 .time_line-check{ border-color: #162d57; background: #162d57; }#time_line_6627e06c97503 .time_line-content:before, #time_line_6627e06c97503.item_active .time_line-check{ background: #162d57; }#time_line_6627e06c97526 .time_line-date{ color: #162d57; }#time_line_6627e06c97526 .time_line-check{ border-color: #162d57; background: #162d57; }#time_line_6627e06c97526 .time_line-content:before, #time_line_6627e06c97526.item_active .time_line-check{ background: #162d57; }#iguru_button_6627e06ca885f .wgl_button_link { color: #ffffff; }#iguru_button_6627e06ca885f .wgl_button_link:hover { color: #ffffff; }#iguru_button_6627e06ca885f .wgl_button_link { border-color: #dd3333; background-color: #dd3333; }#iguru_button_6627e06ca885f .wgl_button_link:hover { border-color: #162d57; background-color: #162d57; }