Czy warto teraz zaczynać pracę w turystyce? Co zrobić by bez doświadczenia rozpocząć karierę w biurze podróży?
Turystyka to jedna z najbardziej poszkodowanych w wyniku pandemii branż. Liczne zakazy lotów, zmieniające się przepisy dotyczące konieczności przechodzenia kwarantanny oraz ryzyko ponownego lockdown’u nie pomagają wrócić do równowagi.
Czego Ci trzeba?
Studia a tym bardziej kierunkowe, czyli turystyka i rekreacja, nie są warunkiem koniecznym do podjęcia pracy w biurze podróży. Oczywiście mogą pomóc w szukaniu pracy a także w późniejszych zadaniach zawodowych, ale dużo ważniejsza od wykształcenia jest ciekawość świata!
Turystyka, podróże, atrakcje turystyczne świata – musi to Ciebie interesować! Musisz czytać, oglądać, doświadczać aby potem móc o tym opowiadać swoim klientom.
Jednak sama ciekawość świata nie wystarczy. Musisz mieć też tzw. twardą wiedzę. Produktową i sprzedażową. Produktową, czyli znać produkt oferowany przez touroperatorów (kierunki wakacyjne, hotele, ubezpieczenia, itd.) oraz sprzedażową, czyli wiedzieć, w jaki sposób prezentować ofertę aby klient chciał ją kupić.
Wiedzę z obu zakresów dostaniesz na naszym Kursie Pracownika Biura Podróży. Zajęcia pomogą Ci pozyskać informacje, które są niezbędne do pracy w każdym biurze podróży.
Wiedza produktowa
Jeszcze przed udziałem w Kursie Pracownika Biura Podróży w Kadrach Turystyki zacznij czytać o kierunkach wakacyjnych. Zapoznaj się z rankingami popularności tych kierunków wśród polskich turystów! Grecja, Turcja, Hiszpania czy Chorwacja to jedne z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych przez naszych klientów. Skoro tak jest, to musisz mieć wiedzę o tym, jaka jest tam pogoda, jakie są przykładowe ceny podstawowych artykułów, co warto zwiedzić, czego warto posmakować.
Warto zainwestować w dobre przewodniki, które będą służyć ci latami. Dodatkowych źródłem wiedzy będą blogi czy vlogi oraz konta instagramowe osób związanych z turystyką, które mieszkają na destynacjach, czyli kierunkach wakacyjnych (spójrz na zestawienie polecanych profili tutaj).
Wiedzę na temat hoteli trudniej pozyskać. Jeden organizator turystyki potrafi mieć na danym kierunku kilkaset hoteli, a Ty możesz pracować u agenta turystycznego, którzy sprzedaje ofertę wielu organizatorów turystyki zatem liczba hoteli jest ogromna.
Praktyka czyni mistrza i bazę wiedzy o hotelach zbudujesz w trakcie pracy. Jeśli jednak chcesz rozpocząć pracę nad fundamentami to warto zapisać się do grup facebook’owych poświęconych różnym kierunkom – z łatwością wychwycisz, które obiekty są popularne i będziesz mieć dostęp do najświeższych opinii o nich.