Pracujesz tam, gdzie ludzie chcą polecieć chociaż raz w życiu. To niebanalna praca!
Kilka miesięcy spędzonych w Grecji, Hiszpanii a może nawet na Madagaskarze czy Mauritius. To możliwe. Tam pracują rezydenci biur podróży.
Dlaczego warto pracować jako rezydent turystyczny?
Praca rezydenta to ogromne możliwości podróżowania. Rezydenci biur podróży zazwyczaj co pół roku mają możliwość zmiany lokalizacji. Na przykład latem pracują w Grecji, a zimą w Kenii. Wśród nich jest wielu studentów, którzy wyjeżdżają jedynie na letnie kierunki wakacyjne. Po zakończeniu studiów mogą zrealizować swoje marzenia o dalekich eskapadach i wówczas wybierają kierunki egzotyczne, na których rezyduje się zimą.
Możliwości jest tak dużo, jak duża jest oferta biura podróży – począwszy od Chorwacji i Bułgarii, poprzez kraje basenu Morza Śródziemnego, takie jak Turcja, Tunezja, Egipt i Maroko, kończąc na kierunkach egzotycznych w Afryce i Azji. Pracując dla największych touroperatorów w Polsce rezydenci mają możliwość odwiedzenia wielu kierunków tych bliższych, jak i zupełnie egzotycznych. Biura posiadają rezydentury typowo letnie bądź zimowe, a także destynacje całoroczne. Dlatego możliwość poznania różnych zakątków świata jest naprawdę realna!
Dodatkowo, wielu osób łączy pracę w zawodzie rezydenta z pracą pilota wycieczek, co daje jeszcze większe możliwości połączenia pracy z pasją podróżowania!
Dla wielu największą zaletą tej pracy jest brak rutyny. Osoby rozpoczynające prace w zawodzie wielokrotnie mówią, że chcą zmienić swoje życie, uwolnić się od pracy za biurkiem od 9 do 17. Harmonogram pracy rezydenta biura podróży nie ustala pracodawca a rozkład przylotów i wylotów samolotów, rozkład wycieczek lokalnych itd. To praca, w której mimo, iż niektóre czynności są powtarzalne, to nie ma mowy o rutynie. Każdy dzień jest inny.
To także dobrze płatna praca. Składa się z dwóch części: wynagrodzenia podstawowego i dodatkowego, za promocję lokalnych atrakcji dostępnych na kierunku wakacyjnym. Miesięczna pensja rezydenta biura podróży to 4 tysiące i więcej (oczywiście wszystko zależy od biura podróży, dla którego pracujemy; liczby turystów, którą się opiekujemy; dostępnością i atrakcyjnością wycieczek, które promujemy itd.).
Bonusem, w niektórych biurach podróży, jest możliwość prywatnego wyjazdu na wycieczkę z oferty tour operatora, dla którego pracujemy z dużym rabatem, np. 50% a także udział w szkoleniach uzupełniających, np. obsługi klienta, technik sprzedaży, emisji głosu, pierwszej pomocy przedmedycznej itp.
To jak, dalej zastanawiasz się dlaczego warto zostać rezydentem turystycznym?