kurs stewardess
Zostań
Stewardesą / stewardem linii lotniczych

Marzy Ci się praca w chmurach? Chciałabyś/chciałbyś mieć pracę, która wymaga podróżowania? Branża lotnicza coraz bardziej się rozwija i poszukujemy nowych pracowników. Spróbuj swoich sił jako członek personelu pokładowego, czyli stewardessa lub steward. Już wkrótce możesz pracować na wysokości 10 000 m nad Ziemią.

Nasz kurs stewardess jest wprowadzeniem do zawodu i przygotowaniem do rekrutacji. Gdy już się dostaniesz do linii lotniczej, weźmiesz udział w kursie dającym uprawnienia personelu pokładowego.

Kurs Stewardesy / Stewarda linii lotniczych
Kim jest stewardesa / steward linii lotniczych?

Stewardessa / Steward linii lotniczej to członek personelu pokładowego, który:

 • dba o bezpieczeństwo pasażerów podczas lotu,
 • troszczy się o komfort pasażerów podczas ich podróży samolotem,
 • pomaga w sytuacjach nagłych i awaryjnych.
Kurs Stewardesy
Kurs Stewardesy / Stewarda linii lotniczych
Jak zostać stewardesą / stewardem linii lotniczych?

Jakie wymagania należy spełnić aby móc pracować jako stewardessa/steward linii lotniczych? Każdy przewoźnik określa wymagania stawiane kandydatom na członków personelu pokładowego. Przeważnie jest to:

 • pełnoletność,
 • niekaralność,
 • wykształcenie min. średnie,
 • znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2,
 • umiejętność pływania,
 • brak tatuaży w widocznym miejscu.
Kurs Stewardesy / Stewarda linii lotniczych
Dlaczego warto zostać stewardesą / stewardem linii lotniczych?

Praca stewardessy / stewarda linii lotnicznej daje ogromne możliwości:

 • podróżowania po świecie,
 • poznawania ludzi,
 • zdobywania doświadczenia zawodowego i życiowego,
 • pracy na wysokości 10 000 m nad Ziemią.
jak wygląda dzień pracy stewardesy
Kurs Stewardesy i Stewarda linii lotniczych
Czy praca stewardesy / stewarda jest dla Ciebie?

Praca stewardessy / stewarda linii lotniczych wymaga dobrego stanu zdrowia, dyspozycyjności, odporności na stres, szybkości aklimatyzowania się do nowych warunków. To trudna i odpowiedzialna profesja. To praca z ludźmi, za których jesteś odpowiedzialny. To zawód, który wiąże się z ciągłymi podróżami, pobytami w różnych zakątkach świata, pracy w różnych godzinach dnia i nocy. Czy jesteś na to gotowy? Jeżeli tak, to…

Kurs Stewardessy i Stewarda linii lotniczych
Terminy i zapisy

Zobacz najbliższe terminy Kursu Stewardesy i Stewarda linii lotniczych w Kadrach Turystyki:

23.03.2024
Warszawa
Kurs Stewardesy i Stewarda linii lotniczych
Co zyskasz?

Dowiesz się, jakie wymagania stawiają linie lotnicze kandydatom na stewardesy/stewardów.

Przygotujesz się do udział w rekrutacji – poznasz przykładowe ćwiczenia i zadania, dzięki czemu poczujesz się pewniej aplikując do linii lotniczych.

Zobaczysz,  jakie są obowiązki personelu pokładowego i będziesz mógł/mogła wykonać kilka zadań, które stewardesy i stewardzi wykonują na co dzień (np. podczas kursu zrobisz prezentację wyposażenia awaryjnego samolotu!)

Przekonasz się, czy to zawód dla Ciebie!

Kurs Stewardessy i Stewarda linii lotniczych
Ile trwa?

Kurs stewardessy i stewarda linii lotniczych w Kadrach Turystyki trwa 1 dzień (10 godzin lekcyjnych). Kurs jest bardzo intensywny. To wprowadzenie do świata lotnictwa, dzięki któremu zdobędziesz podstawową wiedzę na temat pracy jako stewardessa i steward linii lotniczych. Pamiętaj, że celem kursu jest pokazanie Ci, jak wygląda praca stewardessy / stewarda oraz na co najczęściej zwracają uwagę linie lotnicze podczas rekrutacji członków personelu pokładowego.

Kurs Stewardessy i Stewarda linii lotniczych
Jak wygląda?

Kurs na stewardessę i stewarda linii lotniczych w Kadrach Turystyki składa się z: prezentacji wprowadzających do zawodu oraz scenkach zbliżonych do tych, które są podczas rekrutacji do linii lotniczych. Wykonujesz zadania, które na co dzień wykonują członkowie personelu pokładowego.

Podczas Kursu Stewardessy i Stewarda linii lotniczych uczysz się: jakie są wymagania stawiane kandydatom na stewardessy / stewardów, jak wygląda szkolenie personelu pokładowego, jak wygląda dzień pracy stewardessy / stewarda, jakie sytuacje mogą się zdarzyć podczas lotu i jak wówczas należy się zachować?  Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować Cię do rekrutacji na stanowisko stewardessy i stewarda linii lotniczych i późniejszej pracy w charakterze członka personelu pokładowego.

Kurs Stewardessy i Stewarda linii lotniczych
Jaki jest program?

Program kursu (9 godzin lekcyjnych)

1. PRZEWOŹNICY LOTNICZY W POLSCE I NA ŚWIECIE
Przewoźnicy lotniczy w Polsce
Przewoźnicy lotniczy na świecie
Rynek pracy personelu pokładowego

2. REKRUTACJA PERSONELU POKŁADOWEGO
Wymagania
Nabór/rodzaje rekrutacji
Formy zatrudnienia
Szkolenie
Grafik pracy

3. SZKOLENIE PERSONELU POKŁADOWEGO
Dyscyplina mundurowa
Procedury ogólne/awaryjne
Serwis pokładowy
CRM

4. PRZYGOTOWANIE DO LOTU
Briefing
Role na pokładzie
Przygotowanie pokładu

5. BOARDING I PRZYGOTOWANIE DO STARTU
Boarding
Komunikaty przedstartowe
Instrukcja bezpieczeństwa
Final check

6. STANDARDY OBSŁUGI PASAŻERÓW
Klasy serwisowe
Rodzaje serwisów

7. PRZYGOTOWANIE DO LĄDOWANIA

8. SYTUACJE TRUDNE I AWARYJNE

9. PODSUMOWANIE I EGZAMIN

Kurs Stewardessy / Stewarda linii lotniczych
Jak wygląda egzamin?

Aby ukończyć Kurs stewardessy / stewarda linii lotniczych w Kadrach Turystyki musisz zdać egzamin wewnętrzny.

Egzamin to test wiedzy, który odbywa się pod koniec kursu. Pytania są zamknięte, jednokrotnego wyboru i sprawdzą wiedzę, którą przekazujemy podczas zajęć.

Kurs i egzamin nie są łatwe. Jednak po kursie i zdanym egzaminie będziesz mieć podstawową wiedzę na temat zawodu stewardessy / stewarda linii lotniczych.

egzamin

Osoby, które zdadzą egzamin, otrzymają certyfikat ukończenia kursu.

Kurs Stewardessy i Stewarda linii lotniczych
Pytania i odpowiedzi

Miejsce zajęć podajemy na 7 dni przed rozpoczęciem kursu. Salę szkoleniową wynajmujemy zgodnie z liczbą uczestników. Zawsze staramy się, aby sala była blisko centrum i w dogodnym położeniu od dworca kolejowego/autobusowego, bowiem wiemy, że wielu naszych kursantów dojeżdża.

Zajęcia prowadzone są w godzinach 10:00-18:00. Specjalnie zaczynamy o 10:00, aby uczestnicy kursu mogli spokojnie do nas dojechać.

Cena Kursu Stewardesy i Stewarda linii lotniczych podana jest w części “Zapisz się”.

Aby zapisać się na kurs, kliknij ZAPISZ SIĘ w części poniżej. Po dokonaniu opłaty otrzymasz maila potwierdzającego dołączenie do grupy. Na 7 dni przed rozpoczęciem kursu dostaniesz informację, czy kurs jest potwierdzony (tzn. czy zebrała się grupa), a jeżeli tak to od razu wyślemy do Ciebie informacje organizacyjne.

Warto, bo zrobisz krok w kierunku realizacji swoich marzeń 🙂 Dzięki udziałowi w kursie poczujesz się pewniej na rekrutacji i późniejszej pracy. Właśnie po to jest ten kurs – aby sprawić, że poczujesz się pewniej w realizacji swoich planów zawodowych.

#time_line_666ac10d900a6 .time_line-date{ color: #162d57; }#time_line_666ac10d900a6 .time_line-check{ border-color: #162d57; background: #162d57; }#time_line_666ac10d900a6 .time_line-content:before, #time_line_666ac10d900a6.item_active .time_line-check{ background: #162d57; }#iguru_button_666ac10da6c91 .wgl_button_link { color: #ffffff; }#iguru_button_666ac10da6c91 .wgl_button_link:hover { color: #ffffff; }#iguru_button_666ac10da6c91 .wgl_button_link { border-color: #dd3333; background-color: #dd3333; }#iguru_button_666ac10da6c91 .wgl_button_link:hover { border-color: #162d57; background-color: #162d57; }