kurs stewardess
Zapisz się na
Kurs Stewardessy i Stewarda linii lotniczych

Marzy Ci się praca w chmurach? Chciałabyś/chciałbyś mieć pracę, która wymaga podróżowania? Branża lotnicza coraz bardziej się rozwija i poszukujemy nowych pracowników. Spróbuj swoich sił jako członek personelu pokładowego, czyli stewardessa lub steward. Już wkrótce możesz pracować na wysokości 10 000 m nad Ziemią.

Nasz kurs stewardess jest wprowadzeniem do zawodu i przygotowaniem do rekrutacji. Gdy już się dostaniesz do linii lotniczej, weźmiesz udział w kursie dającym uprawnienia personelu pokładowego.

Kurs Stewardesy i Stewarda linii lotniczych
Co Ci ten kurs da?

Dowiesz się, jakie wymagania stawiają linie lotnicze kandydatom na stewardesy/stewardów.

Przygotujesz się do udział w rekrutacji – poznasz przykładowe ćwiczenia i zadania, dzięki czemu poczujesz się pewniej aplikując do linii lotniczych.

Zobaczysz,  jakie są obowiązki personelu pokładowego i będziesz mógł/mogła wykonać kilka zadań, które stewardesy i stewardzi wykonują na co dzień (np. podczas kursu zrobisz prezentację wyposażenia awaryjnego samolotu!)

Przekonasz się, czy to zawód dla Ciebie!

Kurs Stewardessy i Stewarda linii lotniczych
Czy musisz mieć wykszłatcenie kierunkowe?

Nie. Nie musisz.

Zawód stewardesy/stewarda linii lotniczych wykonują osoby z różnych wykształceniem.

Nie musisz mieć także jakiegokolwiek doświadczenia w tej branży, bowiem uczymy od postaw. Dzięki temu osoba, która nigdy w życiu nie miała styczności z tą branżą, po prostu czuje się komfortowo podczas naszych zajęć.

Mówimy, wyjaśniamy, rekomendujemy, przestrzegamy – wszystko po to, abyś podjął/a decyzje oparte na wiedzy i doświadczeniu ludzi pracujących w turystyce od wielu lat. To pozwali Ci realizować swoje plany ze spokojem, bowiem będziesz wiedzieć że idziesz we właściwym kierunku!

jak zacząć pracę w biurze podróży
Kurs Stewardessy i Stewarda linii lotniczych
Ile trwa?

Kurs stewardessy i stewarda linii lotniczych w Kadrach Turystyki trwa 1 dzień (10 godzin lekcyjnych). Kurs jest bardzo intensywny. To wprowadzenie do świata lotnictwa, dzięki któremu zdobędziesz podstawową wiedzę na temat pracy jako stewardessa i steward linii lotniczych. Pamiętaj, że celem kursu jest pokazanie Ci, jak wygląda praca stewardessy / stewarda oraz na co najczęściej zwracają uwagę linie lotnicze podczas rekrutacji członków personelu pokładowego.

Kurs Stewardessy i Stewarda linii lotniczych
Jak wygląda?

Kurs na stewardessę i stewarda linii lotniczych w Kadrach Turystyki składa się z: prezentacji wprowadzających do zawodu oraz scenkach zbliżonych do tych, które są podczas rekrutacji do linii lotniczych. Wykonujesz zadania, które na co dzień wykonują członkowie personelu pokładowego.

Podczas Kursu Stewardessy i Stewarda linii lotniczych uczysz się: jakie są wymagania stawiane kandydatom na stewardessy / stewardów, jak wygląda szkolenie personelu pokładowego, jak wygląda dzień pracy stewardessy / stewarda, jakie sytuacje mogą się zdarzyć podczas lotu i jak wówczas należy się zachować?  Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować Cię do rekrutacji na stanowisko stewardessy i stewarda linii lotniczych i późniejszej pracy w charakterze członka personelu pokładowego.

Kurs Stewardessy i Stewarda linii lotniczych
Jaki jest program?

Program kursu (9 godzin lekcyjnych)

1. PRZEWOŹNICY LOTNICZY W POLSCE I NA ŚWIECIE
Przewoźnicy lotniczy w Polsce
Przewoźnicy lotniczy na świecie
Rynek pracy personelu pokładowego

2. REKRUTACJA PERSONELU POKŁADOWEGO
Wymagania
Nabór/rodzaje rekrutacji
Formy zatrudnienia
Szkolenie
Grafik pracy

3. SZKOLENIE PERSONELU POKŁADOWEGO
Dyscyplina mundurowa
Procedury ogólne/awaryjne
Serwis pokładowy
CRM

4. PRZYGOTOWANIE DO LOTU
Briefing
Role na pokładzie
Przygotowanie pokładu

5. BOARDING I PRZYGOTOWANIE DO STARTU
Boarding
Komunikaty przedstartowe
Instrukcja bezpieczeństwa
Final check

6. STANDARDY OBSŁUGI PASAŻERÓW
Klasy serwisowe
Rodzaje serwisów

7. PRZYGOTOWANIE DO LĄDOWANIA

8. SYTUACJE TRUDNE I AWARYJNE

9. PODSUMOWANIE I EGZAMIN

Program kursu

Kurs Stewardessy / Stewarda linii lotniczych
Jak wygląda egzamin?

Aby ukończyć Kurs stewardessy / stewarda linii lotniczych w Kadrach Turystyki musisz zdać egzamin wewnętrzny.

Egzamin to test wiedzy, który odbywa się pod koniec kursu. Pytania są zamknięte, jednokrotnego wyboru i sprawdzą wiedzę, którą przekazujemy podczas zajęć.

Kurs i egzamin nie są łatwe. Jednak po kursie i zdanym egzaminie będziesz mieć podstawową wiedzę na temat zawodu stewardessy / stewarda linii lotniczych.

egzamin

Osoby, które zdadzą egzamin, otrzymają certyfikat ukończenia kursu pod patronatem Polskiej Izby Turystyki.

kurs stewardessy certyfikat
Kurs Stewardessy / Stewarda linii lotniczych
Ile kosztuje?

Koszt kursu zależy od dnia, kiedy się na niego zapisujesz. Czym szybciej, tym mniej płacisz. My szybciej możemy potwierdzić kurs, Ty oszczędzasz. Koszt kursu może się zwrócić w ciągu 7 dni pracy.

FIRST MINUTE

PLN
449
oszczędzasz 200 zł
Jeżeli zapiszesz się na kurs min. 30 dni przed rozpoczęciem zajęć, zapłacisz najmniej.

STANDARD

PLN
549
oszczędzasz 100 zł
Jeżeli zapiszesz się na kurs od 29 do 8 dni przed rozpoczęciem zajęć, zapłacisz standardową cenę.

LAST MINUTE

PLN
649
oszczędzasz 0 zł
Jeżeli zapiszesz się na kurs mniej niż 8 dni przed rozpoczęciem zajęć, zapłacisz cenę last minute.
Kurs Stewardessy i Stewarda linii lotniczych
Terminy i zapisy

Zajęcia Stewardesy i Stewarda linii lotniczych w Kadrach Turystyki odbywają się w różnych miastach, np. Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu czy Gdańsku. 

Adres sali szkoleniowej podajemy na 7 dni przed rozpoczęciem kursu, bowiem wynajmujemy ją zgodnie z liczbą zapisanych osób. Zawsze staramy się, aby miejsce zajęć było blisko dworca kolejowego lub autobusowego, bowiem wiemy, że wiele osób dojeżdża na zajęcia z innego miasta.

Bardzo ważne! Czym szybciej zapisujesz się, tym mniej płacisz! Cena kursu zależy od dnia dokonania rezerwacji i uiszczenia płatności. Każdy kurs ma 3 ceny – first minute, standard i last minute.

Aktualne terminy znajdziesz w formularzu poniżej.
#iguru_dlh_647fd5eb06326 .dlh_subtitle {color: #ffffff;}