fbpx
+48 512 703 400 biuro@kadryturystyki.pl

Kurs Rezydenta Turystycznego pomoże dostać pracę marzeń!

kurs dla rezydenta turystycznego

Kurs Rezydenta Turystycznego pomoże dostać pracę marzeń!

Jak często myślisz o tym, aby porzucić kapryśną polską pogodę i przenieść się w miejsce, gdzie słońce świeci niemal przez cały rok? Wielu nie poprzestaje na marzeniach i decyduje się na ich realizację. Podejmuje decyzję, aby zostać rezydentem turystycznym! A Ty? Czy już w nadchodzące wakacje chciałbyś wyjechać za granicę, na jeden z atrakcyjnych kierunków wakacyjnych, i tam pracować przez kilka miesięcy?

 

Gdzie dokładnie chciałbyś pracować?

Takie pytanie zadane w standardowej korporacji zwykle zawęża wybór do ustawionych w pokoju biurek. Rezydent turystyczny ma zdecydowanie szersze możliwości, ograniczone praktycznie tylko rozległością mapy świata.

Biura podróży wysyłają swoich rezydentów tam, gdzie organizują pobyty. Katalogi największych operatorów zawierają nawet ponad 100 destynacji. Biura podróży mogą zaoferować rezydentom pracę zarówno w Hiszpanii jak i w Grecji czy Egipcie. Mało spektakularne? W takim razie pakuj się i wsiadaj do samolotu do Tajlandii, Panamy lub Malediwy. Tam także biura podróży wysyłają turystów, którymi trzeba się zaopiekować.

Praca rezydenta turystycznego to urzeczywistnienie marzeń o podróżowaniu i życiu w miejscu, które w niczym nie przypomina polskiego klimatu. Rezydenci turystyczni zwykle mogą co pół roku zmienić lokalizację i np. latem pracować w basenie morza Śródziemnego, a zimą przenieść się do tropikalnej Azji. To doskonały sposób na życie dla ludzi młodych, uzależnionych od przygody i ciekawych świata.

 

Wskazujemy drogę do pracy rezydenta turystycznego

Z pewnością wydaje Ci się, że droga do zostania rezydentem turystycznym jednego z biur podróży jest długa, wyboista i niekoniecznie dobrze oznakowana. To nieprawda, ale tylko pod pewnymi warunkami.

Nie są potrzebne specjalistyczne studia, jednak żadne biuro nie pozwoli sobie, aby reprezentowała je osoba bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Dlatego właśnie każdego roku organizowane są specjalistyczne kursy turystyczne. Brzmi groźnie? Spokojnie, to naprawdę nic strasznego.

 

Kurs Rezydenta Turystycznego

Aby przygotować się do rekrutacji w biurach podróży, warto ukończyć Kurs Rezydenta Turystycznego. Ten organizowany przez Kadry Turystyki trwa 2 dni i koncentruje się na umiejętnościach praktycznych, które są najważniejsze w bezpośredniej obsłudze klienta na kierunku wakacyjnym. Zresztą, spójrz sam – oto nasz program Kursu Rezydenta Turystycznego.

Uczestnicy Kursu Rezydenta Turystycznego ćwiczą powitanie Turystów na lotnisku, prowadzenie spotkania informacyjnego i prezentację wycieczek fakultatywnych. Poznają także sposoby radzenia sobie z sytuacjami trudnymi i awaryjnymi.

 

Rezydent turystyczny to odpowiedzialny zawód

Pamiętaj, że praca rezydenta turystycznego wiąże się nie tylko z przyjemnościami, ale także z całą masą obowiązków. Brzmi to sztampowo, ale faktycznie jest to zajęcie dla osób bardzo odpowiedzialnych.

Praca rezydenta zaczyna się już w chwili wylądowania samolotu z turystami z Polski. Następnie trzeba zorganizować transfery lotniskowe, potem spotkania informacyjne i dyżury hotelowe. A w między czasie dzieje się milion innych rzeczy, np. reklamacje zgłaszane przez Klientów czy kwestie medyczne wymagające konsultacji lekarskich.

Do radzenia sobie z takimi sytuacjami przyszłych rezydentów przygotowują właśnie kursy oraz późniejsza praktyka. Suma wiedzy i doświadczenia daje gwarancję dobrego serwisu świadczonego Turystom.

Rezydentem turystycznym nie zostaje się od razu – to fakt. Jednak połączenie pasji i ukończenie kursu jest krokiem w stronę całkowitego odmienienia swojego życia. Sięganie po marzenia bywa naprawdę łatwe.